Haber

Ayhan Barut Su, Kola ve Süt Fiyatlarını Karşılaştırdı: “1 litre su, çiftçinin ürettiği sütten daha pahalıya satılıyor”

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, bir litre su, süt ve kolanın fiyatlarını masaya yatırarak hükümeti eleştirdi. Barut, “1 litre Allah’ın suyu marketlerde 9-10 liradan, 1 litre kola 15-16 liradan satılıyor. Çiftçinin bin bir emekle ürettiği 1 litre sütün maliyeti 11-12 lira. Ancak bu pazarda 30 liradan satılıyor.Yani 1 litre su, “Çiftçinin ürettiği sütten daha pahalıya satılıyor. İktidar vatandaşın aklıyla dalga geçiyor ama vatandaş artık onları yutmuyor” dedi.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, bir litre su, süt ve kolanın fiyatlarını masaya yatırarak, vatandaşın ve üreticinin geçim sıkıntısına dikkat çekti. Barut’un açıklaması şöyle:

“AKP iktidarı iktidara geldiği günden itibaren maalesef algı oyunlarına devam ediyor. TÜİK, iktidar ve pembe boyacı enflasyonu yüzde 57,68 olarak açıkladı. Gerçekten bu kadar mı? Gördüğünüz bir litre Allah suyu satılıyor. marketlerde 9-10 lira ortada.Kola 1 Çiftçinin ürettiği sütün litresi 15-16 liradan satılıyor.Çiftçinin ürettiği sütün litresi 11-12 lira ama Bu pazarda 30 liraya satılıyor.Yani bir litre su çiftçinin ürettiği sütten daha değerliye satılıyor.Buradan devlete sesleniyoruz.Artık algı oyunları yapmayı bırakın.Asıl dertlere sahip çıkın. vatandaşların. Vatandaşın, üreticinin ekonomisini düzeltin. Mutfaktaki ateşi söndür. Su sütten daha değerlidir. Hükümet vatandaşların aklıyla dalga geçiyor ama vatandaşlar artık onları yutmuyor.”

habersariyer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu