Haber

CHP’li Başarır: Kongre cumartesiye ertelendi, sokaktayız

CHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Ali Bakanlık Başarır, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Başarır, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın demokratik uygulamalar çerçevesinde yapıldığını belirterek, “Yeni Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel, yeni Genel Başkanımız oldu. Büyük hizmetlerde bulunan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Dürüstlüğü, uzlaşmacı kimliği ve onurlu duruşuyla partimize minnettarım. “Bağlılığımız bugün de yarın da devam edecektir. Yeni Liderimizi CHP Kümesi adına bir kez daha tebrik ediyorum. Hepimiz memnunuz ve umutluyuz” dedi.

‘YARINDAN ÇIKIŞ YOK, SOKAKTAYIZ’

Bugün itibarıyla CHP’de tarihi bir sorumluluğun başladığına işaret eden Başarır, “Kongre bitti. 2 aday yarıştı. Destek veren veya vermeyen hepsi bizim. Bundan sonra tarihi bir sorumluluğumuz var. O koltuk Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğudur. Kongre cumartesiye kaldı. En geç yarın sokaklardayız. Vatandaşlarımızla buluşup onların sorularını dinleyeceğiz. Dün dündür, geleceğe bakacağız. Bundan sonra önce yerel seçimleri, sonra da daha erken olabilecek 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanarak bu ülkeye barışı, barışı, kardeşliği, demokrasiyi getireceğiz.” dedi.

CAN ATALAY’IN Yargıtay’a tepkisi

Basarir, Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) milletvekili seçilen Gezi Parkı davası sanığı Can Atalay’ın tutukluluk durumuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu, parlamento ve ülkemiz açısından üzücü bir sorundur. Buradan sesleniyorum: Yargıtay’a. Hiçbir yargı kurumu Anayasa Mahkemesi’nden büyük değildir. Can Atalay’a özgürlük diyorum.” söz konusu.

‘YETENEKLİ BİR BAŞKANIMIZ VAR’

Başarılı olursa değişim talebi sadece partinin değil; Bunun kuruluşların ve vatandaşların talebi olduğunu ifade ederek, “51 yıl sonra ilk kez Cumhuriyet Halk Partisi heyeti ve milletvekilleri lider değiştirdi. Parti içi demokrasi adına ve parti adına umut verici bir olaydır. Gelecek, genç, tecrübeli, Türkiye’yi ve siyaseti bilen, çalışkan ve yetenekli bir insandır.” “Bizim bir genel liderimiz var. Onun gençliği çok değerli. Dünya bunu konuşuyor, Avrupa da şu anda bunu konuşuyor. O yüzden bunu olumlu görüyorum, her zaman birlikte, sağlam adımlarla çalışacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

haber-tutak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu